PrefBud Tulewo z przytupem wchodzi do Ekstraklasy! 9. kolejka Wyróżniony

Napisane przez Radek

Ostatnia kolejka pierwszej ligi była ostatnim momentem dla zespołów walczących o awans jak i tych o utrzymanie o to, aby osiągnąć swój cel. Komu się to udało? Zapraszamy na relację z ostatniej kolejki 1 ligi!

WFC - Hydro-Styl

Ostatnią kolejkę 1 ligi rozpoczęto od spotkania WFC kontra Hydro-Styl. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż obie drużyny miały szansę awansu do ekstraklasy.  W pierwszej połowie spotkania oba zespoły atakowały bramkę przeciwnika, mecz miał ofensywny charakter. bardzo dobrze tego dnia spisywał się bramkarz WFC, Daniel Zieliński, który wybronił wiele bardzo dobrych strzałów drużyny Hydro-Styl. Do przerwy prowadził WFC rezultatem 3:2.
Druga część spotkania to pokaz siły drużyny WFC, a zwłaszcza ich kapitana, Damiana Matuszewskiego, który tego dnia zagrał świetne zawody, kreował grę jego drużyny. Ostatecznie WFC wygrało 10:4 i tym samym w przyszłym sezonie zobaczymy ich w ekstraklasie!

PrefBud Tulewo - NEMEZIS

Kolejnym niedzielnym spotkaniem był mecz mistrzów I ligi, czyli ekipy PrefBud Tulewo kontra walczący o utrzymanie Nemezis. W pierwszej części spotkania bardzo ambitnie walczyli osłabieni tego dnia zawodnicy Nemezis, widać było chęci walki o utrzymanie. Prefbud Tulewo w spotkanie weszło bardzo spokojnie, ich gracze szanowali piłkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 2:0 dla PrefBud Tulewo.
Druga część spotkania to już popis graczy Tulewo, którzy praktycznie co chwilę podwyższali wynik spotkania. Gracze Nemezis byli zrezygnowani, po kolejnych straconych bramkach nie byli w stanie podjąć walki choćby o remis. Bardzo dobrze grał Przemysław Wojtkowski, strzelec ośmiu bramek. Mecz zakończył się rezultatem 15:1.

RDK Szewnica - Tiger Team

W następnym spotkaniu zagrali przeciwko sobie zawodnicy RDK Szewnica i TigerTeam. W spotkanie lepiej weszła drużyna z Tiger Team, ich zawodnicy konsekwentnie potrafili wykończyć akcję, która dała im prowadzenie. Dobrze zareagowali na to gracze z Szewnicy, którzy szybko postanowili zabrać się za odrabianie strat co przyniosło zamierzony efekt. Do przerwy prowadzili 3:1.
W drugiej części spotkania obie drużyny były bardzo aktywne, pomimo wysokiej temperatury tego dnia mecz był toczony w szybkim tempie, każdy z zawodników będącym na boisku dał z siebie wszystko. W przebiegu całego spotkania skuteczniejsi byli jednak gracze z Szewnicy, którzy wygrali 5:4.

Młode Wilki - RKS Równe

Przedostatnim meczem na szczeblu pierwszej ligi było spotkanie Młodych Wilków oraz RKS Równe. W spotkanie lepiej weszła drużyna Młodych Wilków, która dzięki Sebastianowi Sasinowi szybko wyszła na prowadzenie i mogła kontrolować przebieg gry co wychodziło bardzo dobrze ich zawodnikom. Zawodnicy Młodych Wilków grali tego dnia bardzo konsekwentnie, kreowali wiele ciekawych ofensywnych akcji. Świetne zawody rozgrywał Sebastian Sasin, który tego dnia zdobył cztery gole. Mecz zakończył się zwycięstwem Młodych Wilków 7:2.

AGD Marking - Autoszyby.com

W ostatnim meczu pierwszej ligi w tym sezonie zmierzyły się przeciwko sobie AGD Marking oraz walczący o awans Autoszyby.com. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo interesujące, otwarte. Nie zabrakło emocji. Gracze AGD Marking byli konsekwentni w swojej grze, osiągnęli prowadzenie 3-0 co pozwoliło im kontrolować grę. Na chwilę przed przerwą dla Autoszyb bramkę strzelił Jan Skotnicki.
W drugiej połowie zawodnicy Autoszyb starali się odwrócić losy spotkania, jednak AGD Marking strzelił bramkę na 4-1 co utrudniło Autoszybom osiągnięcie korzystnego wyniku. Ambitnie próbowali dogonić rywala, jednak pomimo starań zawodnicy AGD Marking mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Mecz zakończył się na ich korzyść rezultatem 4:3.