czwartek, 03 grudzień 2020 19:58

Marcin Białek - raport z analizy GPS Wyróżniony

Na tę analizę nalegali koordynatorzy ligi A1. Wszyscy obserwując jego grę w tym sezonie byli pod wrażeniem wydolności i sprawności. Nie mogliśmy tego nie zrobić i nie wykonać. W niedziele w ostatnim meczu nasz czujnik GPS przywdział Marcin Białek. Czołowa postać RDK Szewnica. Ich kapitan i lider. Marcin już przed zmierzeniem się czujnikiem rzucił, że najlepszy wynik pobije bez problemu. Znany jest z żelaznych płuc i szybkości. Pracuje na każdym metrze boiska. Biega od bramki do bramki co mecz. W meczu w tę niedzielę jego RDK mierzyła się z FC Ultimatum Wyszków. Marcin standardowo zagrał w środku pola – jest to jego standardowa pozycja. Tu czuje się najlepiej. Część z kibiców może kojarzyć Marcina jeszcze gdy grał w bramce. Ten epizod ponoć skończony. Marcin do bramki nie chce wracać. W ostatnim spotkaniu strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty. Obecnie Marcin jest wiceliderem klasyfikacji strzelców i asyst. Pięć razy trafiał do TOP6. Raport z meczu dostępny TUTAJ.

Bohater niedzielnego meczu zagrał pełne spotkanie. Zatem jego analizę będziemy mogli porównywać 1:1 np. do Adriana Frąckiewicza.

Analiza GPS Marcin BIałek RDK Szewnica podajpilke.pl

Dystans

Na pierwszy rzut mamy już rekord. 6100 metrów. Przypominamy, że najlepszy wynik jaki został wykręcony w LB należał dotychczas do zawodnika ligi A1 – Adriana Frąckiewicza. Wykręcił on wtedy 6 km. Tutaj mamy wynik o 100 metrów lepszy. Czyli Marcin słowa dotrzymał. Która połowa była aktywniejsza?

Tu wyraźnie widzimy, że pierwsza. Dla lepszej optyki i potwierdzenia tego faktu pokażemy tylko wydarzenia na wysokiej intensywności których było łącznie 1,8km. Łącznie sprintów Marcin miał 172 metry a biegu w meczu 1,6km. Jak natomiast wypadł Adrian – TUTAJ jego raport – w tym zakresie ma słabsze wyniki. Adrian na wysokiej intensywności przebiegł 1,4km. Zatem Marcin wynik ogólny miał o 100 metrów lepszy ale na wysokiej intensywności pokonał Adriana już o 400 metrów. Jeśli chodzi o bieg na mniejszej intensywności to tutaj też mamy ciekawie. Marcin więcej pobiegał niż przechodził. Podobnie miał Adrian.

Zdarzenia

642 zdarzenia przy dystansie przebiegniętym robią wrażenie. Adrian dla porównanie miał zdarzeń 647 i przebieg mniej o 100 metrów. Marcin potrzebował mniej zdarzeń by przebiec więcej. Czyli jego pojedyncze zdarzenia były dłuższe w dystansie. 132 zdarzenia na wysokiej intensywności. Patrząc na zdarzenia i dystans widzimy zwiększoną aktywność Marcina w pierwszej połowie – wspominaliśmy o tym w slajdzie wcześniej. Tu mamy to jak na dłoni.

Sprinty

No i dochodzimy do najważniejszego elementu. Sprinty. Nie chcieliśmy o tym wspominać w podcaście w którym gościliśmy Marcina. Bo miała to być niespodzianka. Panie i Panowie – od dziś nazywamy kapitana RDK Szewnica Marcin Wyścigówka Białek. Top speed 29,8km/h. Ponad 2km/h lepiej niż Frąckiewicz. Łącznie Marcin zanotował w spotkaniu aż 13 sprintów. Średnia prędkość 24,8 km/h. Średnia długość 12 metrów. Najdłuższy sprint miał 25 metry. Rekordowy sprint był w 17 minucie. Marcin znacznie więcej miał sprintów w pierwszej połowie. Czyli w tej gdzie przebył dłuższy dystans i miał więcej zdarzeń.

Dla porównania zerknęliśmy na oficjalne dane na stronie ekstraklasa.org - link TUTAJ - najwyższa prędkość w Ekstraklasie to 34,56km/h. Marcinowi niewiele brakuje. Jeśli chodzi o prędkości piłkarzy z topowych lig to chyba Kylian Mbappe ma najwyższe osiągnięcia - podczas MŚ2018 osiągnął prędkość 38km/h.