niedziela, 07 kwiecień 2024 18:35

Podsumowanie dnia - 1 kolejka

Zaczęli! Wystartowali! 24 Edycja KominkiZet Ligi Bobra wystartowała punktualnie o 9:00 na obiekcie przy Kazimierza Wielkiego 1.

3 Liga

Pierwszą bramkę 24 Edycji strzelił Michał Wróblewski z zespołu Promilki. Gratulujemy zapisanie się Michałowie na kartach historii. Jego zespół niestety mimo szybko zdobytej bramki bo już w 3 minucie nie podołał utrzymać tej dobrej passy i przegrał ostatecznie 1-5. Jednak podsumowując trzecią ligę to chyba najważniejsze momenty były między 11-12 godziną. Do gry w LB wróciło TWWD United – i to wydarzenie nie może ujść sympatykom LB! A druga sensacja to bardzo wysoka wygrana zespołu FC Pepinos nad powracającymi do ligi TWWD! 13-2. Tym samym Pepinos osiągnął dwunaste zwycięstwo w historii LB na 53 mecze! To nie koniec dobrych wieści. Wynik 13-2 jest najwyższa wygraną Pepinos w LB! Czujemy, że teraz już będzie tylko z górki. W ostatnim meczu trzeciej ligi – Old Stars Team pewnie pokonał debiutantów w lidze FC Mrozy – 9-5.

2 liga

Najrówniejsza liga jaką dotychczas mieliśmy okazję prowadzić ponownie staje się środkowy poziom. Mecze na styku. Bardzo wyrównane. Sporo emocji i jak na pierwszą kolejkę już kilka niespodzianek! ZKS Lucynów nie zdołał się odegrać Bad Boysom w meczu inauguracyjnym. Obie drużyny podzieliły między siebie punkty. Przypomnijmy, że jesienią te dwa zespoły stoczyły ostatni mecz sezonu 2 ligi. W ówczesnym meczu Bad Boys wygrał strzelając bramkę w 50 minucie. Bramka ta dała im brązowy medal. Świetny powrót do meczu zanotowała ekipa Magnatt! Przegrywali w meczu z Klimag po 12 minutach już 4-0. Rutkowski (Magnatt) cały czas powtarzał – grajmy i nie myślmy o wyniku! To poskutkowało. Łukasz Flak dał prawdziwe show w tym meczu. Zaczął od 20 minuty pierwszej połowy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-7 dla Magnatt! Pierwszą kolejkę zakończyliśmy meczem Czarnej Watahy z obecnym mistrzem drugiej ligi Oknotechem Radzymin. Mecz momentami bardzo wyrównany. Wynik ostateczny 4-7 dla zespołu z Radzymina może ciut zmylić czytających. Wataha miała moment gdzie miała rywala na wyciągnięcie ręki. Zabrakło zdecydowanej postawy zawodników! Takiej typowej kropki nad i! Oknotech był do ogrania tego dnia.

1 liga

Najwyższa klasa rozgrywkowa również mocno zaskoczyła! Mieliśmy tu dwa duże debiuty zespołów, które organizatorzy awansowali bezpośrednio do pierwszej ligi z uwagi na wyniki w ostatnich turniejach i ligach zimowych. Liga zaczęła się od meczu Fanatyków z ProBram24. Sporo emocji zarówno na boisku jak i poza nim. Sędzia był zmuszony do interwencji i dyscyplinowania karami zawodników. Mecz na styku zakończył się pomyślnie dla ProBram24 wygraną 5-4. Świetne wejście w sezon zanotował zespół AutoSzyby.com Kamila Wiśniewskiego. W zeszłym sezonie jedna wygrana i jeden remis. To mało jak na potencjał tejże ekipy. Dzisiaj nie dali szans w meczu z młodszym kolegom z WNP Ostrówek. Najlepszy w Szybach był Tomek Mikusek – autor trzech goli i dwóch asyst! Na koniec pierwszej ligi spore zaskoczenie bo Wyższa Półka przegrała mecz z debiutantami w tej klasie rozgrywkowej – Kultywatorem. Rozmiar porażki może boleć bo to aż 12-3!